צור קשר   |   Française   |   English
שם משתמש סיסמה משתמש חדש?   /   שכחתי סיסמה

הרשמה ל news letter

שלח
 
זוכרים ביחד דיסוטונומיה
סיפורי הצלחה

עדכוני זכויות


05/2018

ביטוח לאומי:

קצבת הנכות הכללית (מעל גיל 18)-  הועלתה במרץ 2018 בסכום של 470 ₪ והייתה אמורה להתעדכן אצל כולכם ולהיות משולמת רטרואקטיבית מחודש ינואר 2018. הקצבה צפויה לעלות בשתי פעימות נוספות בשנים 2020 ו2021.

קצבת שירותים מיוחדים (מעל גיל 18)- מקבלי קצבה בשיעור של 112% ו 188% קיבלו תוספת של 200 ₪ לקצבה.

קצבת ילד נכה (עד גיל 18)- בחודש אפריל  אושר בכנסת כי ילדים הזכאים לקצבה בשיעור 50% יקבלו תוספת של 151 ₪ ואלה הזכאים לקצבה בשיעור 188% יקבלו תוספת של 200 ₪ בעידכון ייעשה רטרטאקטיבית  בחודשים הקרובים והחל  מינואר 2018. הקצבה צפויה לעלות בפעימה נוספת בשנת 2020.


 

קופות החולים:

כידוע, נוספה טכנולוגיה לסל התרופות השנה, סיוע בניקוז ריאתי לחולי דיסאוטונומיה משפחתית – ועל כך מגיע החזר בסך של 111 ₪ בעד כל יום שבו קיבל המבוטח סיוע בניקוז ריאתי. הטיפול יינתן בהמלצת רופא מומחה ברפואת ריאות.07/2015

אמבולנס המשאלות : שמו כן הוא " להגשים לחולים עם מוגבלויות פיזיות את המשאלות הכי גדולות". והיה והילד/ה יצאו מאישפוז קשה, ניתוח מסובך, התקף דיסאוטונומי, אישפוז ממושך בב"ח ואתם מרגישים שחייבים להפתיע אותם בכמה שעות של פאן. אמבולנס המשאלות עומד לרשותם - האמבולנס מאובזר כולו בציוד רפואי , נשימתי והקפי . האמבולנס ייקח אתכם מנקודה לנקודה: טיול  בטבע, אירוע משפחתי..כל מה שתחפצו...מצב לינק לאתר השירות אינו כרוך בתשלום .
לינק: http://www.mda-ambulance-wish.org.il/AmbulanceWish/Homepage.aspx


פרוייקט הקלה: " של עמותת עזר מציון- נופשון בחיק משפחה - תכנית המאפשרת אירוח ילדים עם צרכים מיוחדים אצל משפחות מארחות בקהילה או אירוח הילדים במשפחות הגרעין בקרבה מדרגה ראשונה. כל זאת כאשר המשפחה המארחת מקבלת על כך תשלום מהמדינה לינק http://makom-m.cet.ac.il/pages/item.asp?s=6&id=253&defid=-1&page=2&item=2133

תיקון חוק דמי מחלה להורים:
הורה לילד עם מוגבלות יוכל לזקוף לזכותו, ע"ח ימי מחלה / חופשה – 18 יום בשנה לטובת טיפול / סיוע אישי לילדו עם הצרכים המיוחדים (לעומת 15 יום שאושרו עד כה). אושר תשלום מהמעסיק עבור דמי מחלה, כבר מהיום הראשון להיעדרות (הורים לילדים שאינם מוגבלים, אינם זכאים לתשלום זה כבר מהיום הראשון). חישוב ימי ההיעדרות ייעשה גם ע"פ חלקי ימים ולא רק על סמך ימים שלמים – כלומר ההיעדרות תחושב לפי שעות. כך יוכל עובד ללוות את בנות לבדיקה קצרה ולשוב לעבודה, מבלי לקחת יום היעדרות מלא עבור זה. הורה יהיה זכאי להיעדר מעבודתו עד 52 שעות בשנה לצורך מתן סיוע אישי לילדו – וללא ניכוי ההיעדרות משכרו.
שימו לב – זכות זו ניתנת לניצול ע"י אדם אחד ולצורך טיפול באותו הילד תוספת של 6 ימי היעדרות בשנה לכל הורה, לשם סיוע לילדו עם הצרכים המיוחדים (בנוסף לימי המחלה שעומדים לרשותו). אם בן /בת הזוג, לא ניצלו את מלוא ההטבה, תצטרף יתרת הימים שלא נוצלה – להורה השני.הזכאות היא לכל שנה בנפרד ואינה ניתנת לצבירה משנה לשנה. גם משפחות אומנה זכאיות להטבה זו. תוספת של 3 ימי היעדרות בשנה ע"ח מכסת ימי המחלה (או ימי החופשה אם כבר ניצל את ימי המחלה). אם בן/בת הזוג לא ניצלו את ההטבה, תתווסף ליתרת הימים שלא נוצלה להורה השני.
* ימים אלו כן ניתנים לצבירה משנה לשנה.
* זכאות זו חלה גם על משפחות אומנה.
מסמכים ואישורים     |     2018 - עשייה מבורכת     |     תרומות ותודות     |     גלריית תמונות     |     צור קשר     |     בלוג