צור קשר   |   Française   |   English
שם משתמש סיסמה משתמש חדש?   /   שכחתי סיסמה

הרשמה ל news letter

שלח
 
זוכרים ביחד דיסוטונומיה
סיפורי הצלחה

לאיזה ציוד סיעודי נזקקים חולי הדיסאוטונומיה?

באופן כללי ומתארי, במצב שנקרא דיסאוטונומיה, הרי שישנה פגיעה במערכת העצבים האוטונומית – מה שיכול להשפיע על תפקוד הלב, שלפוחית השתן, המעיים, בלוטות הזיעה, כמו גם על כלי הדם. מחלות שיכולות להיכלל בתחום של דיסאוטונומיה הינן פרקינסון, איידס, ניוון רב מערכתי, כשל אוטונומי וכיוצא בזה. על כן, ישנן מחלות שונות שיכולות להתאים לקטגוריה זו.


איזה ציוד יכול להתאים?

כך או כך, הביטוי של זה, מתבטא דרך חוסר תיאום ושליטה על התפקודים הרצוניים או הבלתי-רצוניים של הגוף. מערכת העצבים הלא רצונית, זו הכוללת את שריר הלב, מערכת העיכול, כלי הדם, הרפלקסים וכיוצא בזה – כוללת את האיברים שלא נמצאים תחת שליטה מודעת. ועל כן, ייתכן קושי בתיאום בין החושים לפעולות השריר. התסמינים יכולים לכלול טונוס שרירים נמוך, קושי בשמירה על חום גוף, איחור בהתפתחות המוטורית, רפיון שרירים המאתגר יציבות והליכה.

על כן, אי לכך ובהתאם לזאת – עושה רושם, שהציוד הסיעודי שאנשים שחווים מחלה זו יכולים להיעזר בו – הוא ציוד שעוזר להם לנוע במרחב, בין שאר סוגים והיבטים שונים של ציוד סיעודי שיכול להתאים. הציוד יכול לכלול סוגים שונים של כסאות גלגלים, ואפילו הליכונים – באם הדבר מתאים אף יותר.


על כסאות גלגלים

כסאות גלגלים מתאימים, יכולים להיות כסאות העברה – שנועדו לעזור במעבר מנקודה אחת לשנייה, ואולי אפשר להתייחס אליהם ככסא גלגלים פחות רשמי. או יותר קליל. שכן גרסא קצת יותר מרופדת וכבדה של הדבר, יכולה להיחשב ככסא גלגלים קל משקל – שכפי ששמו מרמז, הוא קל משקל, ועם זאת – נדמה שהוא מאובזר יותר, בחזותו – מאשר כסא העברה סטנדרטי.

על כן, בהינתן המצב והרצון – אפשר לבחור מבניהם, ולראות מה יכול להתאים – כדי לסייע בתפקוד המוטורי, ובתנועה במרחב. גרסא אף יותר מרופדת, ואף בנויה אחרת, היא זו של כסא גלגלים ממוסד. שכן, אפשר לראות לפי תמונות – שמדובר בכסא שיש לו יותר משקל, ואולי יתאים במיוחד – בהתאם לרצון ולצורך. ובאם נדמה שהכסא מחזיק במשקל, שלא מי שרוכב עליו, ולא מי שעוזר בלהזיז אותו במרחב רוצה לעבוד עימו – הרי שניתן להוסיף מנוע לכסא הגלגלים. ועל כן, מנועי עזר לכסאות גלגלים, יכולים לספק את הסחורה.

יתרה מכך, ניתן לציין גם כסאות גלגלים לילדם, שכן במקרה זה – הם יכולים להיות קטנים יותר, ואפילו מעוצבים בצורה שיכולה להיות אפילו יותר מושכת עבור ילדים בגילאים קטנים.


מה לגבי הליכונים?

סוג נוסף של אביזרים, יכול להיות של הליכונים מסוג רולטורים. שכן, אפשר לצייד אותם גם בתיק, גם במגש, גם במטרייה – ובשלל אביזרים – בעוד שניתן להישען עליהם, ולהשתמש בהם כדי לתמוך את הגוף לתנועה במרחב. באופן דומה, הליכון אמות יכול לספק תמיכה בתנועה במרחב, כמו גם תמיכה נוספת לגב, בהינתן כך שזה מדויק לקבל אותה. ואם עושים שימוש תקופתי בהליכון, אולי כל כמה שעות, ואפילו כל כמה חודשים ושנים – הרי שהליכון מתקפל יכול להתאים, כיוון שניתן לקפל אותו למידה נכונה, שניתן לאחסן אותו דרכה.


ואפילו, ציוד למקלחת

ציוד נוסף שיכול לתמוך – הוא גם ציוד תומך למקלחת. בין אם מדובר באביזרים נגד החלקה, ו/או מעקות, ושלל סוגי אביזרים אחרים – הדבר יכול לתמוך את האנשים שמתקלחים, כדי לשמור על איזון, יציבות ושיווי משקל. כמו גם, יכול לעזור להם להחליט ולקלח את עצמם, באם הם צריכים עזרה בכך, לאור כך שהם יכולים לקבל אותה דרך האביזרים השונים.

מסמכים ואישורים     |     2018 - עשייה מבורכת     |     תרומות ותודות     |     גלריית תמונות     |     צור קשר     |     בלוג