בואו נכיר נורית פלג

נורית פלג - הרגעים הכי מאושרים בחיי

שמי נורית, אני ילדת שנת 1977 בוגרת תואר שני במידענות ותעודה בעיתונאות. אני חולה במחלה גנטית בשם דיסאוטונומיה משפחתית, הפוגעת במערכת העצבים, ולה השלכות רבות. אני מאוד מעורבת באינטרנט וגם משתדלת לסייע לאנשים עם מוגבלויות בכל מה שאני יכולה - תמיכה, מידע, ארגון מפגשים חברתיים ואפילו ארגון יום קריירה מיוחד לכלל האוכלוסיה של אנשים עם מוגבלויות. אני מרבה לכתוב בלוגים וטורים אישיים. ב-2006 יצא לאור ספר פרי עטי - "אהבה על גלגלים" וב-2013 יצא לאור ספרי השני "המלאכית של עינב".
יש לי אחות אחיין ואחיינית אהובים. למדתי בתיכון קריית שרת ולאחר מכן באוניברסיטת בר אילן ובג'ון ברייס.
חוץ מתואר שני שעשיתי אני פעילה חברתית ברשתות (קישור בסוף הכתבה), ארגנתי כנסים שונים והוצאתי לאור 3 ספרים.
החלום שלי בחיים הוא לקדם יוזמות לטובת אנשים עם מוגבלויות ובזה אני עסוקה כבר שנים. 
כיום אני מובילה את פרויקט קבוצות מנהיגות בעמותה הישראלית לדיסאוטונומיה משפחתית ומקדמת את הרשת החברתית לבעלי מוגבלויות שיזמתי באמצעות התכנסויות הדרכות והפצה באופן שאנחנו עוזרים לעצמנו ואחד לשני.
המשפט שמנחה אותי בחיים הוא "אנשים עם מוגבלויות הם קודם כל אנשים" .

אני רוצה לספר דווקא על ההצלחות ומה שהשגתי למרות כל המגבלות.
כדי להמחיש זאת, אשמח לספר לכם על שלושת האירועים הכי מדהימים שהיו לי, והשפיעו עלי הכי הרבה.

אתחיל ב2006 – אירוע ההשקה של ספרי הראשון – אהבה על גלגלים – אני כלל לא האמנתי שאגיע לאירוע הזה, שכן במשך שנים ארוכות לא הצלחתי להוציא את הספר לאור. למעשה, כבר כמה פעמים הייתי על סף ייאוש אבל לא ויתרתי. פרסמתי את ספרי באתר נגישות ישראל ולאחר שפע תגובות חיוביות פניתי שוב לכל ההוצאות, ודווקא אז פרדס הוצאה לאור הסכימה להוציא אותו במידה ו500 אנשים ירכשו את הספר במחיר מוזל לפני הוצאתו. לאחר מספר חודשים הצלחתי, הספר יצא ואז אירוע ההשקה – הרגשתי לא פחות מאשר אם גאה בברית בנה. התחושה הייתה מדהימה, וכל האנשים באו לחגוג איתי. פשוט לא יאומן! עדיין אני נזכרת בחיוך בערב זה. הכל היה מדהים ואפילו הקול שלי יצא כשדיברתי בברכה, בפאנל ובהקראת קטעים מספרי. משהו אחד נוסף קרה באותו ערב – יוסי וולברג, בעלי לעתיד הגיע ושם היה הניצוץ הראשון.

מכאן אני עוברת לאירוע מרגש ביותר – אירוע החתונה שלי שחל ב 2009. כולם תמיד סיפרו לי כמה חתונה מרגשת, אבל עד שהגעתי לזה – לא היה לי מושג. הייתי בריגוש של החיים שלי, הייתי שם וריחפתי מרב אושר. החופה היתה מקסימה והאוכל טוב והכי נהדר היה לרקוד עם יוסי כל המסיבה. הרגשתי, ועדיין עכשיו מרגישה מאוהבת. מעבר לזה, האירוע היה יחסית צנוע אז בעיקר מי שנכח שם היו האנשים הקרובים ביותר בחיי. המשפחה, החברות, חברי לעמותה לדיסאוטונומיה וכולם שוב חגגו איתי. הפעם אפילו ביתר התרגשות. אני, נורית פלג, שבכלל לא חשבה על בנים בתיכון, שיצאה לעשרות בליינד דייטים גרועים, אני התחתנתי עם אהוב ליבי. איזה אושר!

טוב, ועכשיו האירוע האחרון שאציין – אף כי היו עוד רבים וטובים – יריד התעסוקה שארגנתי ב - 2010. לאחר שנים רבות של חיפוש עבודה לא מוצלח, הגעתי למסקנה שמשהו חייב להיעשות. כך באימפולסיביות יצאתי בקריאה ליום קריירה לאנשים עם מוגבלויות.
התחלתי לפנות להמון גורמים בתקווה שמישהו ירתם לעזרתי ולמזלי גם מקשיבים נט, גם אולג'ובס וגם YNET קריירה נרתמו מיידית. הדרך עוד הייתה ארוכה כמובן, אבל בעזרת האינטרנט וכמה חברים וחברות האירוע יצא לפועל.
כך ממידענית הגעתי לעולם הקריירה ואנשים התחילו לדעת מי אני.
אפילו הגעתי לתקשורת ככה והרגשתי לא סתם טוב עם עצמי, אלא גם מישהי שמשפיעה ומשנה משהו – אין דרך לתאר תחושה זאת.
האירוע בהחלט היה הצלחה. הגיעו נציגי חברות והרבה מחפשי עבודה עם מוגבלויות. הכל היה כמו שתיארתי ומעל.
זהו, מובן שהיו לי עוד אירועים חשובים, כמו ארוע ההשקה של ספרי השני, הולדת האחינים, טיולים, אבל אני מרגישה שאותם ארועים ששיתפתי אתכם בם – הם אלו שהכי השפיעו ושינו אותי ואת חיי – ורק לטובה, כמובן.

כיום אני מובילה את "פרויקט אדווה" שבמהותו הוא קבוצות מנהיגות של בעלי מוגבלויות המסיעיים לעוד בעלי מוגבלויות ושמנים תודעה, הן תודעה ציבורית והן תודעה אישית של בעלי מוגבלויות ביחס לעצמם כיכולים להוביל ולקחת אחריות.
הפרויקט מביא לידי ביטוי את הרעיון שיזמתי ליצור רשת חברתית של בעלי מוגבלויות ואני מקיימת מפגשים עם אנשים בכדי לנסות לסייע להם למצוא זוגיות וחברויות בכלל וגם מפגשים עם אנשים ומעסיקים במאמץ לסייע לאנשים עם מוגבלויות להשתלב בעולם התעסוקה ולהיות עצמאיים ובעלי הגשמה אישית שלך עצמם.

מוזמים להתחבר אלי בפייסבוק לחצו כאן לעמוד שלי. 

בואו נכיר