להיות אחים של איתי

להיות אחים של איתי
אנחנו ,ענבל ,רותם ועומר ברגמן מחבקים את אחינו איתי. איתי ,האח שמהווה עבורינו דוגמא אישית לנחישות ולחוזקה, להתמודדות ולדבקות בחיים. איתי החכם והנדיב, האח הגדול שדואג לכולנו , מלא בנתינה ובחמלה, שיש לו חוש הומור ושאימץ מבט ציני על החיים בכלל ועל שלו בפרט. כי איתי לרוע מזלו נולד חולה במחלה הגנטית הקשה דיסאוטונומיה משפחתית . למרבית האירוניה, עבורנו, עומר ורותם זה היה דווקא מזלנו הטוב כי יצא שבגלל המחלה של איתי הכרוכה בכל כך הרבה סבל שלו זכינו אנחנו להיות מאומצים לחיק המשפחה החמה שלנו. בזכותו זכינו בחיים.
דיסאוטונומיה היא מחלה גנטית יהודית אשכנזית נדירה ביותר ,בישראל חיים כיום כ 100 חולים בלבד ולכן היא נחשבת כמחלה "יתומה" שמדענים וחברות תרופות לא מעונינים להשקיע משאבים כדי למצוא לה תרופה. במחלה נפגעת קשה מערכת העצבים האוטונומית ,פגיעה הגורמת לסבל לאורך כל שעות היום ולאורך כל החיים. איתי סובל מתסמינים רבים כמו תחושת בחילה תמידית יחד עם סחרחורות קשות עקב נפילות בלחץ דם, קשיים ביציבה ובשיווי משקל, וירידה בראייה והכל הולך ומתדרדר עם השנים.
אך איתי כמו שאר נושאי המחלה ניחן בכל תעצומות הנפש שמושכות אותו קדימה ומחזקות את כולנו, בני המשפחה, להמשיך ולהילחם איתו ולהיות אופטימיים.
אח שלנו סיים את התיכון בהצלחה רבה, התנדב לצבא ושירת ביחידת 8200. הקים בעצמו מסגרת שנתנה במה אינטרנטית לעמותות ( "שאוט" ) באמצעותה יכלו לצעוק את קשייהן.
איתי נשוי באושר לנטלי כבר 11 שנים. כבר שנים שהוא סובל מאד מהתדרדרות המחלה, הוא איבד לחלוטין את יכולת התנועה שלו והוא מרותק לכיסא גלגלים, ראייתו התדרדרה והוא עכשיו מוגדר ככבד ראייה וזאת בנוסף לתחושות הקשות של הבחילה והסחרחורות שהפכו לחלק מחייו.
איתי ממשיך בנחישות שלו ומתמקד כיום ביזמות חדשה, הוא הקים ערוץ ביוטיוב העוסק בהשפעת הטכנולוגיה על החברה בישראל ובו הוא מראיין אנשים מיוחדים מחברות ומארגונים מעניינים. כדאי מאד להיכנס לערוץ דרך הלינק https://bit.ly/Slidertech ולראות גם את הדברים הטובים והמשמחים שקיימים בארץ שלנו.
בשנה האחרונה הגיעה לצערינו העמותה שלנו ,שתמכה במשך למעלה מ40 שנה בחולים ובבני משפחתם, לצומת דרכים של " להיות או לא להיות" בשל קריסה כלכלית. אך יחד עם זאת מסתמן לכולנו גם אופק חיובי הודות למחקר פורץ דרך שמוביל פרופ' מיגל וייל מאוניברסיטת תל אביב למציאת תרופה למחלה . גם פרופ' מיגל וייל שייך למשפחה שלנו - משפחת הדיסאוטונומיה, כי גם בנו ניר חולה במחלה.
בימים אלה העמותה יוצאת במסע של גיוס כספים נרחב שמטרתו להמשיך לעזור לחולים האמיצים והגיבורים שלנו להמשיך לחיות ולממש את עצמם ככל יכולתם, ולעזור לפרופ' מיגל להמשיך במחקרו בתקווה שמשם תגיע אלינו הישועה.
אנחנו, משפחת ברגמן וכל שאר בני משפחת הדיסאוטונומיה מבקשים מכם לעזור לכולנו.
תודה לכולכם ושימרו על עצמכם. * אנא שתפו והפיצו
ענבל ,עומר ורותם ברגמן